Podstron w systemie:


399 565

Stron www:

5646

Logowanie: 


Przypomnienie hasła Reczna aktywacja konta

Login Hasło

Skrypt 2.5 - Informacje
E-book Pozycjonowanie stron www

۩ Co zrobić jeśli nie dostałem emaila, w którym to powinienem aktywować moją rejestrację?

Jeśli nie dostałeś na podany podczas rejestracji adres e-mail wiadomości z kluczem aktywującym to ratują cię dwie opcje:
Napisz na admin@livelink.pl wiadomość w której to podaj datę, login, oraz adres e-mail z którego była dokonywana rejestracja.
Bądź odezwij się na nr gg: 2802373 - pomoc online

۩ Mam stronę w html czy mogę także na niej zainstalować system livelink.pl ?

Niestety system livelink działa tylko na stronach wykorzystujących technologię PHP

۩ Czy musze dodatkowo rejestrować się na forum dyskusyjnym systemu livelink.pl ?

Aby zalogować się na forum należy podać identyczne dane jak przy logowaniu do panelu administracyjnego systemu livelink.

۩ Po aktywowaniu strony www nie widać linków na stronie. Kiedy się pojawią?

Jeśli aktywowałeś swoja stronę i nie pojawiły się od razu linki reklamowe nie znaczy że coś zrobiłeś źle. Zazwyczaj linki powinny pojawić się momentalnie po aktywacji strony www, lecz jeśli ich nie ma nie przejmuj się w przeciągu 12h pojawią się pierwsze linki.

۩ Posiadam zestaw instalacyjny 2.0, czy musze się spieszyć z aktualizacja do wersji 2.5?

Tak, prosimy osoby które mają zainstalowany zestaw 2.0 o zaktualizowanie skryptu do najnowszej wersji. Pozwoli to na skorzystanie z zupełnie nowych opcji: ustawiania wyglądu, wyświetlania boxów, rozdzielania linków po stronie!Poradniki, tutoriale instalacji dla skryptów dostępnych w sieci znajdziesz na forum LiveLink w dziale: Instalacja Systemu

Dokumentacja projektu Livelink 2.5 - czytaj!

1. instalacja skryptu livelink na twojej stronie www!

Pierwszy krok korzystania z serwisu livelink.pl należy zacząć od zarejestrowania się w naszym systemie. Po rejestracji, na podany przez ciebie w formularzu adres e-mail, zostaje wysłane potwierdzenie rejestracji z kluczem aktywacyjnym.

1.1 pobranie skryptu instalacyjnego
Po zarejestrowaniu, należy się zalogować do panelu administracyjnego i w dziale "Moje strony" dodać adres strony internetowej na której chcemy zainstalować skrypt wyświetlający linki livelink

Po dodaniu adresu swojej strony, w pasku obok pojawi się link info po kliknięciu na który dowiesz się jak dokończyć proces instalacyjny livelink na swojej stronie www. Znajdujące się tam informacje to przede wszystkim link do pobrania trzech plików wchodzących w skład zestawu instalacyjnego livelink, oraz standardowa procedura przedstawiająca krok po kroku proces instalacji skryptu na twojej stronie www.

1.2 instalacja skryptu na swojej stronie www
Pobrane 3 Pliki należy wgrać na serwer do katalogu głównego strony (public_html):

ll[unikalna-nazwa].php – plik wyświetlający linki
^ Nadaj (chmod 666)

ll[unikalna-nazwa]_data.php – plik gromadzący lokalizacje i linki
^ Nadaj (chmod 666)

ll[unikalna-nazwa]_upd.php – plik aktualizujący skrypt wyświetlający linki.

Uwaga! Wraz z wprowadzeniem klienta 2.5
Dla każdego założonego konta w systemie LiveLink.pl zostaje przydzielony jeden unikalny Identyfikator który współpracuje z skryptem klienta wyświetlającego linki.

Co to nam daje, co zmienia?
W skrypcie 2.0 dla każdej podłączanej strony musieliśmy pobrać oddzielny, unikalnie wygenerowany zestaw instalacyjny.
Teraz w skrypcie 2.5 Pobieramy jeden i jest on taki sam dla wszystkich stron które podłączysz w obrębie swojego konta.

Zakładam iż każdy webmaster podłączający stronę do tego systemu wie już jak się ustawia chmod'y dla plików i nie ma konieczności pisania tutaj jak to się robi. Jeśli problem jednak się pojawił, najłatwiej w programie
Total Commander: Plik > zmień atrybut

Kiedy już pliki instalacyjne są na twoim serwerze, ustawiłeś chmody, należy teraz wkleić do plików php twojego serwisu poniżej umieszczony kod, który będzie wyświetlał linki reklamowe osób przyłączonych do systemu.

STANDARDOWY kod instalacyjny: Boxy lub linki w poziomie
<?php
require_once('ll[UNIKALNY-KOD].php');
echo $livelink->getAll();
?>
Po załączeniu powyższego kodu, na stronie pojawi ci się tryb testowy, co sygnalizuje iż wszystko zostało zrobione poprawnie i należy już tylko aktywować stronę w punkcie 5 schematu instalacji!

Uwaga! Kod instalacyjny wyświetlający 5 linków reklamowych powinien znajdować się w widocznym miejscu na podstronach serwisu!
Użytkownicy ukrywający linki na wysuniętych po za stronę warstwach będą natychmiastowo banowani z systemu.

Dopasowanie wyglądu linków

wyświetlanych na twojej stronie www

Opcja Automatyczna
Jeśli skorzystałeś z standardowego kodu instalacyjnego który jest podany w zakładce Instalacja > info oraz powyżej, to obok w zakładce strona > info gdzie figurują informacje o ilości linków do twojej strony, zaindexowanych podstronach pr itp... znajdziesz edytor wyglądu w którym to wybierzesz sobie kodowanie strony, rodzaj wyświetlania: pion czy poziom, czy mają ci się wyświetlać same linki czy też boxy, a jeśli boxy to jaka czcionką i jak mają wyglądać, czy klikając na link strona ma się otworzyć w tym samym oknie czy nowym! Nie dodając dodatkowych komend do standardowego kodu ładującego linki, zarządzając wszystkim z panelu administracyjnego! Bawisz się wyglądem!

Opcja Manualna
Jeśli jednak nie chcesz iść na Łatwiznę, i chciałbyś zdobyć za swoją stronę trochę więcej punktów, postaraj się skorzystać z nowatorskiej opcji, niespotykanej wśród systemów wymiany, rozdzielania linków po stronie.

Na czym to polega?
Chodzi tutaj o to by odchodzić powoli od umieszczać 5 linków obok siebie czy to w boxach z treścią, czy zwykłych, tak jak to się dzieje gdy wkleja się standardowy kod instalacyjny, podany powyżej, tylko rozbić to do 2 linków w jednym miejscu i 3 linków bądź boxów w 2 miejscu na twojej stronie www!

Po co to wszystko?
Chcemy by linki wyświetlane na twojej stornie www, jak najmniej przypominały standardowy schemat 5 linków czy też boxów obok siebie które oferują konkurencyjne systemy wymiany linków, ta opcja już za bardzo rzuca się w oczy i dlatego stworzyliśmy, nowy, wydajny, bezpieczny i szybki skrypt klienta 2.5 w którym to masz pełną możliwość zarządzania wyświetlającymi linkami!

Jak to zrobić?
Aby rozbić linki po stronie należy po prostu w 2 miejscach na stronie skorzystać z kodu ładującego linki, i za pomocą dostępnych komend określić co chcemy wywołać danym kodem. Oczywiście nie ograniczamy was do 2 miejsc, proponujemy takie minimum, równie dobrze możesz każdy link ustawić w innym miejscu na stronie, korzystając z 5 kodów, w których każdy załaduje jeden z 5 linków!

Przykład rozdzielenia linków dla dwóch miejsc na stronie - poniżej!

Twoje 1 miejsce na stronie, 3 Boxy w pionie
<?php
require_once("ll[UNIKALNY-KOD].php");
echo $livelink->getBox(1);
echo $livelink->getBox(2);
echo $livelink->getBox(3);
?>
Twoje 2 miejsce na stronie, 2 Linki w poziomie
<?php
require_once("ll[UNIKALNY-KOD].php");
$livelink->setOption("template", "{link} <br/>");
echo $livelink->getLink(4);
echo $livelink->getLink(5);
?>
Wszystkie dostępne komendy dla skryptu LiveLink 2.5
require_once("ll[UNIKALNY-KOD].php");
$livelink->setOption("link_class", "nazwa_klasy");
$livelink->setOption("template", "{description} <br/> {link} <br/> {address}");

echo $livelink->getOne(1);
echo $livelink->getOne(2);
echo $livelink->getOne(3);
echo $livelink->getOne(4);
echo $livelink->getOne(5);

echo $livelink->getBox(1);
echo $livelink->getBox(2);
echo $livelink->getBox(3);
echo $livelink->getBox(4);
echo $livelink->getBox(5);

echo $livelink->getLink(1);
echo $livelink->getLink(2);
echo $livelink->getLink(3);
echo $livelink->getLink(4);
echo $livelink->getLink(5);

echo $livelink->getAll();

Małe sprostowanie dla powyżej wymienionych komend:
getOne - Używamy jej przy rozdzielaniu linków, dzięki getone możemy zarządzać wyglądem z poziomu panelu - Edycji Wyglądu czy mają się wyświetlać linki czy też boxy na twojej stronie www
getBox - Używamy przy rozdzielaniu linków, ładuje boxy nie zwarzając na ustawienia w Edycji Wyglądu dostępnej w Panelu
getLink - Używamy przy rozdzielaniu linków, ładuje Linki nie zwarzając na ustawienia w Edycji Wyglądu dostępnej w Panelu

Więcej informacji na temat klienta livelink 2.5 znajdziesz na forum!

O wszystkich problemach z instalacją, propozycjach, osiągniętych pozycjach w wyszukiwarkach, prosimy pisać na forum LiveLink.

2. Start - dodawanie linków, obsługa systemu.

I od tego momentu zaczyna się zabawa w naszym systemie. Za uzyskane z podłączonych stron punkty możesz dodać dowolną liczbę linków które system livelink będzie rozdawał po przyłączonych do systemu, takich jak twoja, stronach www. Dalsza część dokumentacji opisuje, uproszczony schemat naliczania punktów, zawartość działów panelu administracyjnego: moje strony, moje linki i program partnerski.

2.1 Moje strony - panel livelink.pl

W tym miejscu można dodać, usunąć swoja stronę www. Po pomyślnym dodaniu serwisu, system naliczy stronie punkty które przeliczane są na ilość lokalizacji. Im większa punktacja tym twoje linki znajdą się na większej ilości podstron partnerów, podłączonych do systemu livelink.

Na Sumę punktów otrzymanych za podłączoną stronę www składają się między innymi takie czynniki jak:

 1. PageRank - opatentowany przez Google mechanizm 10 stopniowy służący do określania "ważności" stron. Na jego wartość ma wpływ bardzo wiele czynników. Jednym z najważniejszych czynników jest liczba linków jakie prowadzą do danej strony w Internecie. Im większy PR tym więcej punktów przydzielonych przez system livelink.

 2. Podstrony - Czyli ilość zaindeksowanych podstron w takich wyszukiwarkach jak google, msn, yahoo, alltheweb które posiada strona www. Im więcej podstron tym więcej punktów dla ciebie!

 3. Linki Wychodzące - Czyli ilość linków wychodzących ze strony do innych serwisów, domen. Im większa liczba takich linków tym strona dostanie mniejszą punktacje, bowiem mniej mocy przekazuje dalej.

 4. Podstrony zlokalizowane - system livelink.pl od momentu podłączenia zestawu instalacyjnego na stronie www śledzi także ruch na stronie, zbiera i uwierzytelnia podstrony na których znajduje się kod. Powoli będziemy odchodzić od punktacji opierającej się o liczbę zaindeksowanych podstron w wyszukiwarkach a skupiać się na rzeczywiście zlokalizowanych przez system podstronach na których znajdują się linki.

 5. Uzyskana Kategoria - w ciągu tygodnia od momentu kiedy przyłączysz swoją stronę www, zostanie ona przyporządkowana do jednej z trzech kategorii, Strony: dobre, średnie, słabe. W zależności od uzyskanej kategorii twoja punktacja może pozostać w miejscu, lub wzrosnąć o 50% albo 100%

 6. Rodzaj Wyświetlanych odnośników reklamowych BOX/Link
  Wysokość uzyskanej punktacji zależna jest także od tego czy decydujesz się na wyświetlanie boxów czy zwykłych linków.

 7. Opcja rozdzielania linków po stronie
  Osoby korzystające z opcji rozdzielania linków także mogą liczyć na ciekawy bonus punktowy!

2.2 Moje linki - panel livelink.pl

Dysponując już jakaś ilością punktów w systemie, czas na dodanie swoich pierwszych linków, które będą emitowane na stronach pozostałych użytkowników systemu LiveLink.pl. Klikając na dodaj link pokazuje nam się formularz dodawania linku, co tam wpisać?

 1. Tekst linku.Anchor.Text
  Tutaj najlepiej wpisać dokładnie to słowo kluczowe pod którym chcemy być wysoko w wyszukiwarkach

 2. Title.Opis strony www
  Jest to tekst który wyświetla się po najechaniu na link w chmurce, a także domyślnie umieszczany jest w opisie boxu, jeśli osoba pozostawia puste pole o którym mowa poniżej.

 3. Opis strony www, dla BOX'ów
  Miejsce na opis strony który wykorzystywany jest gdy twój link wyświetlany jest w boxie.

 4. Adres strony www
  Adres strony internetowej którą będziemy pozycjonować.

 5. Pogrubienie Linku
  Jeśli chcemy znacząco wyróżnić link na stronach www, można zaznaczyć ta opcje, lecz zmniejsza ona częstotliwość wyświetlania twojego linku o 20%.

 6. Przyrost dzienny
  Opcja codziennego przydzielania nowych lokalizacji dla twojego linka, według ustalonego przyrostu np. 50 lokalizacji dziennie.

 7. Blokada Przyrostu
  Dzięki tej opcji możesz dokładnie określić na jakiej ilości lokalizacji przyrost ma się zatrzymać. 0 oznacza bez ograniczeń przyrostu.
  np. Dając przyrost dzienny 50 linków, i ustawiając blokadę na 500 masz pewność że po upływie 10 dni, umieszczeniu 500 linków proces rozdawania się zatrzyma, do momentu kiedy go nie odblokujesz.

 8. Kategoria
  Po lewej stronie znajduje się formularz dodawania kategorii. Opcja ta szczególnie przydatna jest osobą które bardzo aktywnie korzystają z systemu livelink tzn. linkują dużą ilość  różnych stron www, dla wielu słów kluczowych. W takich momentach przydaje się porządek, by łatwo było analizować co się dzieje. Zatem jeśli wcześniej stworzyliśmy sobie jakieś kategorie, to w tym miejscu, dodając link, możemy przydzielić go do jednej z nich. Nie wybierając żadnej z kategorii link ładowany jest do zakładki wszystkie, z której oczywiście później można go przenieść do innej, edytując link.

  Zachęcam od samego początku do układania sobie linków w kategoriach, pozwala to na szczegółową analizę przyrostu całkowitego, możemy sobie pewnie sterować opcja masowego zwiększania i zmniejszania przyrostu dla wszystkich linków wpisanych do kategorii, co nie za bardzo jest możliwe gdy, mamy 1000 linków w kategorii wszystkie.

Po wypełnieniu formularza pozostaje tylko kliknąć na dodaj link a proces rozdawania twojego linku, na stronach użytkowników się rozpocznie

2.3 Program Partnerski - panel livelink.pl

W dziale program partnerski widnieją strony które zostały polecone z twojego Ref_id. Obok adresu poleconej strony jest, stopień na którym została ona polecona. 1Stopień to strona polecona przez ciebie, natomiast 2Stopień to strona polecona przez jednego z poleconych przez ciebie użytkowników. Obok po prawo data aktywowania strony oraz bonus punktów od poleconej strony. Więcej na temat programu partnerskiego, punktacji uzyskiwanej za polecone serwisy www znajdziesz tutaj: Dział PP

Regulamin serwisu | Program Partnerski | Pozycjonowanie

LiveLink.pl - darmowe pozycjonowanie